Projektai

GYVENU LAISVAI!

Viešoji įstaiga „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, kartu su partneriais (Lietuvos žurnalistų sąjunga, VU Istorijos fakulteto Alumni draugija, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, 15min.lt, LRT ir kitais) įgyvendindama ilgalaikį tęstinį projektą „Gyvenu laisvai!.
Projekto tikslas – ugdyti tautinių bendrijų jaunimo pilietiškumą, skatinti geriau pažinti, suvokti ir puoselėti savo krašto kultūrą, unikalią tapatybę.

I-asis etapas (2015–2016 m.):

Įgyvendinant projekto I-ąjį etapą Vilniaus, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių rajonų ir Visagino savivaldybėse buvo įkurtos kūrybinės dirbtuvės, suburtos 5 jaunimo komandos. Kiekviena jų pasirinko po temą, susijusią su savo krašto išskirtinumu, istorija bei kultūra, ir meno kūrinį jai atskleisti. Jaunimas kartu pripažintais, profesionaliais menininkais kūrė 3 filmus, spektaklį, spausdintą ir elektroninį bukletą.

Projekto dalyvaujantys jaunuoliai ne tik kūrė pasirinktus meno kūrinius, bet ir diskutavo su žinomais istorikais, žurnalistais, politologais, kas yra tautinė tapatybė ir kaip ją išsaugoti, kas jungia skirtingas tautas, kas mums reiškia laisvė ir kitomis panašiomis temomis. Taip pat gerino savo žiniasklaidinio raštingumo įgūdžius, mokėsi viešinimo gudrybių.

Negana to, įgyvendinant I-ąją projekto etapą, jaunuoliams buvo pasiūlytos net kelios stovyklos. Didžiausia jų – Tarptautinė ateities lyderių mokykla (International Future Leaders School). Joje projekto dalyviai susipažino su bendraamžiais iš Islandijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Vakarų Ukrainos, Latvijos ir Estijos, taip pat jaunuoliais iš Lietuvos skautijos, Šaulių sąjungos, Ateitininkų federacijos, Lietuvos moksleivių sąjungos. Stovyklos dalyviai ieškojo Viljamo Šekspyro kūrybos atspindžių šių dienų gyvenime ir kūrė įvairias meno priemonės, budino toleranciją ir bendrystės jausmą, tyrinėjo žiniasklaidos „virtuvę“.

Vasaros pabaigoje įvyko kūrybinė akademija, kurios metu jaunuoliai susipažino su pagrindiniais scenos meno komponentais. O rudenį režisierius Vytautas V. Landsbergis pakvietė dalyvauti dar vienoje stovykloje ir kurti muzikinį-vaidybinį muzikinį filmą apie legendinio partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto ėjimą per „geležinę uždanga“.

Jaunuoliai taip pat dalyvavo susitikimuose-diskusijose su aukščiausiais mūsų valstybės politikais, lankėsi Europos Parlamento būstinėse Briuselyje ir Strasbūre ir t.t.

II-asis etapas (2016–2018 m.):

Kadangi I-asis etapas buvo itin sėkmingas, sulaukė didelio susidomėjimo, todėl vos tik jis baigėsi, buvo pradėtos kurti 5 naujos kūrybinės dirbtuvės Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, Visagine, Klaipėdoje ir Biržuose. Šiuo metu komandos jau išsirinko ar renkasi po vieną idėją, kaip patraukliai, įdomiai pristatyti savo gyvenamąjį kraštą, atskleisti jo kultūrą, tradicijas, istoriją, ir pradeda dirbti su menininkais, kad jas įgyvendintų.

Projekto ekspertai:

Jaunimas susitikinėja, diskutuoja su įvairių sričių ekspertais, nuomonių lyderiais: VU Istorijos fakulteto Alumni draugijos pirmininku, žurnalistu V. Bruveriu, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku D. Radzevičiumi, žurnalistais R. Valatka, M. Garbačiauskaite-Budriene, R. Tapiniene, V. Savukynu, A. Peredniu, A. Matoniu, E. Jakilaičiu, G. Dabašinsku, E. Eigirdu, A. Arlauskiene, apžvalgininku J. Komaru, filosofu ir rašytoju prof. dr, L. Donskiu, grupės „Antis“ lyderiu ir dainininku, vienu Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių A. Kaušpėdu, muzikantais M. Mikutavičiumi ir A. Mamontovu, aktore D. Michelevičiūte, istorikais prof. dr. R. Petrausku, prof. dr. A. Bumblausku, dr. A. Bubniu, prof. dr. A. Kulakausku, dr. A. Duboniu, dr. D. Baronu, doc. dr. J. Verbickiene, dr. N. Černiausku, dokt. M. Nefu, Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininku, visuomenės veikėju dr. A. Jakubausku, hip-hopo kultūros atstovu ir socialiniu pedagogu G. Liaudansku-Svaru, ir kitais.

I-ajame etape pasirinktus meno kūrinius jaunuoliai kūrė su poetu, publicistu, teatro ir kino režisieriumi V. V. Lansbergiu, režisiere R. Rakauskaite, režisieriumi J. Ohmanu, scenariste T. Kavtaradze, režisieriumi, prodiuseriu ir žurnalistu A. Lelkaičiu, režisieriumi P. Ignatavičiumi, dramaturgu M. Nastaravičiumi,Lietuvos archeologų draugijos pirmininku dr. V. Vaitkevičiumi, kultūros antropologu V. Savukynu, fotografu, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu A. Aleksandravičiumi ir kitais.

Projekto informaciniai partneriai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, naujienų portalai 15min.lt, taip pat bendradarbiaujama su naujienų portalu Delfi.lt.

Projektą remia Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Užsienio reikalų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada, Švedijos ambasada, Vokietijos ambasada, Britų taryba, Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės, Konrado Adenauerio fondas, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (pagal Erasmus+ programą), Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos mokslo taryba, UAB „Visagino linija“ ir EIKA įmonių grupė.

Daugiau informacijos apie projektą – interneto svetainėje gyvenulaisvai.lt


UŽ LIETUVĄ. PADOVANOK VIENĄ DIENĄ LIETUVAI

Projektas „Aš už Lietuvą!” kviečia padovanoti gerą darbą Lietuvai. Ši svetainė padės išsirinkti širdžiai mielą veiklą ir taip prisidėti prie šaunesnės Lietuvos kūrimo.

Svarbūs yra visi darbai. Padėkite nevyriausybinių organizacijų savanoriams, besirūpinantiems tais, kuriems reikia pagalbos. Išmokite ginti Lietuvą kartu su šauliais. Jei mokate arba norite mokytis programuoti, kurkite visiems naudingas programėles kartu su IT profesionalais. Gražinkite aplinką kartu su kaimynais, kolegomis ir draugais.

Šioje svetainėje galite išsirinkti jums mieliausią veiklą, todėl padėsite Lietuvai darydami tai, kas jums labiausiai patinka. Gerų darbų nebūna per daug, todėl galite siūlyti savo pilietines čia!


Gegužės 27 dieną, kuomet prasideda šis projektas, minima Kaimynų diena. Vieningesnę ir geresnę Lietuvą lengviau kurti linksmai, todėl gerus darbus verta atšvęsti su tais, arčiausiai kurių dirbame ir gyvename.

Projekto partneriai: Lietuvos mokinių parlamentas, labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos šaulių sąjunga, organizacija „Gelbėkit vaikus“, Maltos ordino pagalbos tarnyba, Nacionalinis kraujo centras, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Vilniaus kolegija, labdaros paramos fondas SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvai pagražinti draugija, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ ir kiti.

Projekto svetainė:

Projekto vadovas: Karolis Sargūnas

------------

TAIKOMOJŲ KULTŪROS PAVELDO TYRIMŲ IR KONSERVAVIMO CENTRO TELŠIUOSE, KĘSTUČIO G. 3-2, STEIGIMAS IR VEIKLOS STIPRINIMAS

VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“ kaip partneris įgyvendina projektą „Taikomojų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro Telšiuose, Kęstučio g. 3- 2, steigimas ir veiklos stiprinimas“

Projekto kodas: EEE-LT06-KM-01-K-01-068

Projekto tikslas – prisidėti prie Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimo sudarant sąlygas kultūros paveldo tyrimų vykdymui ir edukacinei veiklai Žemaitijos regione.

Projekto veiklos:

  • Taikomųjų tyrimų ir konservavimo centro patalpų Telšiuose įrengimas;
  • Tyrimų ir konsultacijų vykdymas;
  • Specialistų kvalifikacijos kėlimas bei atestavimas;
  • Informaciniai ir edukaciniai renginiai visuomenei.

Projektą įgyvendina: Vilniaus dailės akademija.

Projekto partneris: VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“.

Projekto vykdymo pradžia – 2014-06-30

Projekto trukmė – 24 mėn.

Paramos suma – 441.622,36 Eur.